- 692 Views
- JobExpress.pl
- 12 maja 2022
- Firmy i usługi
Leasing dla nowych firm sposobem na sfinansowanie działalności gospodarczej
Założenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Nowo powstałym firmom często bardzo trudno jest pozyskać finansowanie na atrakcyjnych warunkach, dlatego warto w takiej sytuacji rozważyć leasing. Z jego pomocą o wiele łatwiej będzie zaopatrzyć się w sprzęty, które są niezbędne do rozpoczęcia prowadzenia działalności. Czym charakteryzuje się leasing dla nowych firm i na jakie warunki finansowania może liczyć przedsiębiorca?
Leasing dla nowych firm? To możliwe!
Wielu początkujących przedsiębiorców nie wie, że ma możliwość wnioskowania o leasing. W powszechnej opinii współpracę z bankami, firmami leasingowymi czy faktoringowym można nawiązać dopiero 6. miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej. O ile kredyt czy faktoring rzeczywiście najczęściej dostępne są dla firm z pewną historią, o tyle o leasing mogą ubiegać się nawet początkujący przedsiębiorcy. Zazwyczaj przedmiotem leasingu jest w tym przypadku:
- samochód,
- sprzęt rolniczy,
- sprzęt IT,
- maszyny budowlane,
- innego rodzaju urządzenia, które pozwalają być bardziej konkurencyjnym na rynku.
Oferta dobierana jest w sposób indywidualny, w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorcy oraz jego możliwości finansowych – mowa tutaj głównie o wkładzie własnym.
Leasing dla początkujących przedsiębiorców – na jakich warunkach?
Leasing na start może zostać przyznany już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego początkujący przedsiębiorcy, chcąc wyposażyć się w najwyższej generacji sprzęt, powinni rozważyć takie rozwiązanie. Konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, oczywiście po uprzednim wybraniu najkorzystniejszej dla siebie oferty. Pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty związane z finansowaniem, lecz również ilość rat leasingowych czy wysokość wkładu własnego. Zazwyczaj leasing na start nie zakłada konieczności posiadania wysokiej kwoty początkowej, tak aby był on dostępny dla większej liczby przedsiębiorców, także tych, którzy mają ograniczone środki własne. Ze względu na to, że leasing dla nowych firm udzielany jest już od początku prowadzenia działalności, wnioskując o niego, nie jest wymagane przedstawianie dokumentacji finansowej firmy , a jedynie dowód osobisty właściciela oraz dokumenty, potwierdzające zarejestrowanie własnego biznesu. Wniosek rozpatrywany jest w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu finansowanie można otrzymać nawet w kilka godzin. Leasingobiorca spłata zobowiązanie w wygodnych, miesięcznych rat, których ilość dostosowana jest indywidualnie do jego potrzeb i możliwości finansowych.
Zalety, jakie niesie za sobą leasing na start
Leasing na start cieszy się coraz większą popularnością, a wszystko dlatego, że początkującym przedsiębiorcom pozwala pozyskać najwyższej jakości sprzęt, na którego zakup nie mogliby sobie pozwolić. Ponadto, leasing umożliwia elastyczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, a także optymalizację podatkową, bowiem rata leasingowa staje się kosztem, obniżającym podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym. Idea leasingu na start zakłada, że przedsiębiorca musi uiścić stosunkowo niewielką opłatę wstępną, za to może sam okres finansowania może wynosić nawet kilka lat. Dzięki leasingowi, właściciel firmy nie musi martwić się, skąd wziąć pieniądze na zakup sprzętu IT, samochodu czy maszyn. Powszechnie wiadomo, jak wiele pieniędzy trzeba wyłożyć na start, aby w ogóle móc zacząć prowadzić działalność. Leasing pozwala natomiast rozwijać firmę nawet osobom z ograniczonym kapitałem początkowym.
- 20 listopada 2024
Założenie księgi wieczystej – krok po kroku
- 12 listopada 2024
Zarobisz MILION na Forex w 21 dni!
- 8 października 2024
Procenty w matematyce – jak je obliczać i gdzie je wykorzystać?
- 20 września 2024
Ekologiczne i zrównoważone praktyki w biznesach rodzinnych
- 6 września 2024
Operator maszyn budowlanych – jak zacząć?
- 2 września 2024