- 773 Views
- JobExpress.pl
- 7 kwietnia 2021
- Praca i kariera
Dzisiaj wiele firm, zmuszonych jest konkurować o najlepiej wykwalifikowanego pracownika. Pandemia, z którą się zmagamy, nie zmieniła zasadniczej tendencji występującej w Polsce, a dotyczącej rynku pracownika. Mimo początkowych przewidywań i zwolnień w wielu branżach, nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że nadszedł czas sprzyjający wyłącznie pracodawcom.
To, co przyciąga potencjalnych kandydatów do pracy, to nie tylko zarobki, ale również pakiet dodatków i przywilejów wynikających z modelu employer brandingu przyjętego w danej firmie. W Polsce pojęcie employer brandingu nazywane jest budowaniem wizerunku pracodawcy z wyboru. W tym wpisie chcielibyśmy skupić się na brandingu wewnętrznym tj. takim, który dotyczy już funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa pracowników i ma za zadanie wykreować pozytywny wizerunek pracodawcy oraz umocnić jego pozycję na rynku pracy.
Idealną okazją do spełnienia powyższych kryteriów jest organizacja sprzedaży wewnętrznej sprzętu komputerowego. Możemy ją przeprowadzić przy okazji wymiany komputerów i telefonów w firmie, zlecając organizację procesu i stworzenie platformy zakupowej firmom takim jak SELKEA. Wówczas firma zewnętrzna może odkupić stary sprzęt IT od przedsiębiorstwa i zorganizować sprzedaż wewnętrzną dla pracowników, po atrakcyjnych, niższych cenach. Wielu z nas bowiem przyzwyczaja się do urządzeń elektronicznych używanych na co dzień w pracy i byłaby skłonna nabyć je po konkurencyjnych cenach. Można to zatem wykorzystać do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Po pierwsze pozbywamy się starego sprzętu poprzez jego odsprzedaż, dajemy mu drugie życie i wdrażamy eko rozwiązania. Po drugie natomiast świadomie budujemy lepszą więź z naszymi pracownikami.
Powierzając obsługę sprzedaży firmie zewnętrznej odciążamy również działy IT naszych firm, Firma zewnętrzna gwarantuje przeprowadzenie profesjonalnego audytu, który pozwoli na adekwatną wycenę wycofanego z firmy sprzętu komputerowego tzw. komputery poleasingowe. Zajmują się one również logistyką przed i posprzedażową. Po stronie pracodawcy pozostaje przygotowanie sprzętu, który ma zostać sprzedany, spisanie umowy oraz dostarczenie listy pracowników biorących udział w odkupie. Cała reszta pracy odbywa się już w firmie obsługującej sprzedaż. Zazwyczaj, sprzedaż wewnętrzna polega, na udostępnieniu danych produktów o konkretnej godzinie wszystkim zainteresowanym, tak by zagwarantować równy dostęp do zakupów. Możemy jednak wyznaczyć grupę osób, która otrzyma dostęp do platformy zakupowej wcześniej niż inni, aby wyróżnić ich za osiągnięte cele biznesowe. Wielu pracowników na pewno chętnie skorzysta z możliwości zakupu na prywatny użytek sprzętu komputerowego, w konkurencyjnej cenie. Zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas przeniosło swoje biura do domów, a nasze dzieci kształcą się w systemie on line. Potrzeba zakupu dodatkowych urządzeń elektronicznych nigdy nie była tak paląca, jak dziś.
Employer Branding w postaci sprzedaży firmowego sprzętu IT do pracowników w bardzo łatwy sposób może zwiększyć atrakcyjność danej firmy na rynku pracy. To również proste rozwiązanie na zagospodarowanie sprzętu, z którym i tak zamierza się rozstać przedsiębiorstwo. Dla pracownika natomiast, to idealna okazja by nabyć urządzenia, które posiadają wymierne parametry i są w dobrym stanie technicznym – za niewielkie pieniądze. Sprzedaż wewnętrzna urządzeń IT to łatwy i przede wszystkim tani sposób na zwiększenie atrakcyjności firmy w oczach aktualnych pracowników i szansa na przyciągnięcie nowych. Warto więc pamiętać- jeżeli szykujecie się do wymiany komputerów bądź smartfonów w swojej firmie- warto zaproponować pracownikom ich odkup i zgłosić się do firmy zewnętrznej, która wesprze nas w całym procesie.
- 20 listopada 2024
Założenie księgi wieczystej – krok po kroku
- 12 listopada 2024
Zarobisz MILION na Forex w 21 dni!
- 8 października 2024
Procenty w matematyce – jak je obliczać i gdzie je wykorzystać?
- 20 września 2024
Ekologiczne i zrównoważone praktyki w biznesach rodzinnych
- 6 września 2024
Operator maszyn budowlanych – jak zacząć?
- 2 września 2024