- 702 Views
- JobExpress.pl
- 1 lipca 2020
- Firmy i usługi
Hydroizolacja balkonu jest kwestią, która powinna interesować zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców. Czym jest hydroizolacja, jak przebiega i dlaczego warto w nią zainwestować?
Zabezpieczenie przed wilgocią z zewnątrz
Takie przestrzenie jak balkony są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ponieważ z reguły wystają one poza obręb bryły budynku i szczególnie często są wyeksponowane między innymi na deszcz czy śnieg.
Nadmierna wilgoć (tak pochodząca z opadów atmosferycznych, jak i ta znajdująca się w powietrzu) mogą prowadzić do pogorszenia stanu stropów, a także powstawania niechcianych zawilgoceń i w efekcie – do rozwoju grzybów i pleśni. Dlatego też w każdym budynku, który posiada balkon, bez względu na jego charakter (prywatny lub użytkowy) – powinno stosować się odpowiednią warstwę hydroizolacyjną, która pomoże uchronić balkon przed uszkodzeniami.
Kto powinien zainwestować w hydroizolację?
W tej kwestii nie powinno się prowadzić rozróżnienia i prawidłowa odpowiedź brzmi: każdy, kto posiada balkon. Niektóre rozwiązania oferowane na euroseal.pl umożliwiają również dodatkowo wytłumienie dźwięków z balkonu w dolnej części, znajdującej się pod nim – co może mieć szczególne znaczenie dla powierzchni użytkowych, w ramach których prowadzona jest działalność gospodarcza.
Jak wygląda hydroizolacja balkonu?
Przeprowadza się ją w kilku etapach, najlepiej z zastosowaniem materiałów pochodzących od jednego producenta (na przykład Euroseal). Korzystanie z wyrobów jednego producenta pozwala mieć pewność, że całość konstrukcji jest spójna i zapewnia maksymalną ochronę.
Tworzenie hydroizolacji rozpoczyna się od nałożenia bezszwowego materiału na strop, w celu zabezpieczenia przed wilgocią najistotniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Następnie, przychodzi kolej na warstwę ocieplenia, dzięki której nie dojdzie do nadmiernego wychłodzenia konstrukcji w szczególnie mroźnej części roku. Jeśli miejsce, w którym znajduje się budynek jest szczególnie chłodne – można pokusić się również o instalację warstwy docieplającej.
Następnie, układana jest warstwa antypoślizgowa i element dociskający całość, który da pewność, że hydroizolacja pozostanie na miejscu bez rozszczelnień w strukturze. Na tak przygotowaną nawierzchnię można układać na przykład kafelki.
- 12 listopada 2024
Zarobisz MILION na Forex w 21 dni!
- 8 października 2024
Procenty w matematyce – jak je obliczać i gdzie je wykorzystać?
- 20 września 2024
Ekologiczne i zrównoważone praktyki w biznesach rodzinnych
- 6 września 2024
Operator maszyn budowlanych – jak zacząć?
- 2 września 2024
Jak oszczędnie wybrać materiały budowlane do swojego projektu?
- 5 lipca 2024