- 3268 Views
- JobExpress.pl
- 25 marca 2020
- Nauka
Zapewne termin, globalne ocieplenie nie jest nikomu obcy. Coraz częściej na jego temat można usłyszeć w mediach. Choć skutki i przyczyny globalnego ocieplenia, znajdują potwierdzenie w wypowiedziach, a także badaniach wielu znakomitych naukowców, to nie brak również przeciwników tej teorii.
Jak wiadomo globalne ocieplenie, to nic innego jak zwiększanie się średniej temperatury atmosfery przy powierzchni ziemi, oceanów i mórz oraz jednoczesne ochłodzenie stratosfery. Głównym z czynników, powodów powstawania globalnego ocieplenia jest niestety działalność człowieka. Podczas wielu dziesiątek lat prowadzonych przez naukowców obserwacji, wpływ samej Matki Natury (aktywność wulkanów czy słońca) była o wiele mniejsza niż w przypadku działalności ludzi.
Jednym z poważniejszych skutków globalnego ocieplenia jest niewątpliwie topnienie lodowców. Według naukowców, jeśli ten efekt będzie postępował w tym samym tempie co obecnie, to 2050 r. lodowce Arktyki staną się jedynie wspomnieniem. Na nieszczęście nie jest to jedyny skutek, jaki nas czeka. Wzrośnie liczba zachorowań na alergię i astmę. Ze względu na rosnącą temperaturę istnieje możliwość rozprzestrzeniania się chorób tropikalnych w krajach o odmiennym klimacie. Topnienie pokrywy lodowej może skutkować wymarciem zwierząt, takim jak np. niedźwiedzie polarne. Zwiększa się liczba powstawania huraganów, susz, a także powodzi.
Warto również wspomnieć o przeciwnikach teorii o globalnych ociepleniu. Według nich globalne ocieplenie jest naturalnym zjawiskiem. Co najważniejsze jego stan nie jest pogarszany przez aktywność człowieka.
Jednak rzeczywistość pokazuje co innego… Wystarczy spojrzeć na pogodę. Już obecnie można zauważyć zmiany w pogodzie. Gdzie w listopadzie i grudniu jest coraz cieplej. Przez uporczywe upały ginie wiele osób a zimne dni ciągną się do kwietnia.
Czy wkrótce rzeczywiście czeka nas zagłada? Czas pokaże…
- 20 listopada 2024
Założenie księgi wieczystej – krok po kroku
- 12 listopada 2024
Zarobisz MILION na Forex w 21 dni!
- 8 października 2024
Procenty w matematyce – jak je obliczać i gdzie je wykorzystać?
- 20 września 2024
Ekologiczne i zrównoważone praktyki w biznesach rodzinnych
- 6 września 2024
Operator maszyn budowlanych – jak zacząć?
- 2 września 2024
Jak oszczędnie wybrać materiały budowlane do swojego projektu?
- 5 lipca 2024