- 1067 Views
- JobExpress.pl
- 25 marca 2020
- Szkolenia
W naszym kraju bardzo mocno rosnącą popularnością obdarzane są sporty ekstremalne. Jednym z nich są skoki spadochronowe, których cena wbrew pozorom nie jest wysoka. Jednak mało kto wie, że aby móc samodzielnie dokonywać skoków, musimy zdobyć Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego wydawane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, które otrzymać możemy dopiero po oddaniu co najmniej 50 skoków i spędzeniu w powietrzu co najmniej 30 minut swobodnego spadania. Jak się jednak do tego wszystkiego zabrać?
Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest zalezienie przez nas firmy, która nie tylko oferuje skoki spadochronowe, ale w której dostępne są również szkolenia. Po zapisaniu się na kurs zostaniemy przygotowani zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Ta pierwsza część składa się zazwyczaj z dwóch etapów. W pierwszym z nich, szkolenie odbywa się w formie multimedialnego wykładu, podczas którego opisywane są najważniejsze elementy budowy spadochronu. Przekazywane są nam również informacje związane z poszczególnymi czynnościami, które musimy wykonać od momentu wejścia na pokład samolotu aż do chwili bezpiecznego lądowania. Druga część składa się zaś zazwyczaj z omówienia nagrania, na którym widzimy nas samych podczas spadania. Analiza takiego nagrania pozwala zarówno instruktorom jak i nam osobiście zapoznać się z błędami, jakie popełniamy i je wyeliminować. Skoki spadochronowe są sportem bardzo wysokiego ryzyka, szkolenie musi być więc bardzo rygorystyczne i przeprowadzone na najwyższym poziomie.
Druga część szkolenia składa się z kilku skoków, które na początku oddajemy w obecności dwóch instruktorów. Gdy już opanujemy podstawowe umiejętności, skoki spadochronowe będziemy mogli wykonywać w obecności tylko jednego instruktora. Jeśli wszystkiego nauczymy się szybko, to szkolenie będziemy mogli zakończyć egzaminem. Jego zdanie oraz wykonanie wcześniej przedstawionych warunków pozwoli nam na ubieganie się o Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego wydawane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jeśli je otrzymamy, to będziemy mogli już w całości samodzielnie wykonywać skoki spadochronowe. Dzięki temu zdobędziemy kolejne doświadczenie, a być może i specjalistyczną pracę w tym zakresie.
- 8 października 2024
Procenty w matematyce – jak je obliczać i gdzie je wykorzystać?
- 6 września 2024
Operator maszyn budowlanych – jak zacząć?
- 2 września 2024
Jak oszczędnie wybrać materiały budowlane do swojego projektu?
- 5 lipca 2024
Czy należy ubezpieczyć biżuterię?
- 1 lipca 2024
Filtry kompaktowe – co to jest i jak działają?
- 1 maja 2024